
De DIS-groep(Distributed and Interactive Systems) van het CWI, gespecialiseerd in mensgerichte multimediasystemen en affectieve interactieve systemen, werkt regelmatig samen met het bedrijfsleven en de publieke sector. Voorbeelden van dergelijke samenwerkingen zijn onder meer de omroep en tv-exploitanten BBC en BT, het operahuis Gran Teatre del Liceu, de conferentieorganisator VRDays en het ontwerpbureau ByBorre. Een van de meest recente samenwerkingen van de groep is met Sound and Vision, het Nederlandse instituut voor media en cultuur.
Samen onderzoeken ze in het onderzoeksproject MediaScape XR hoe het museum van de toekomst eruit zal zien, op basis van baanbrekende Social XR-technologieën die door de DIS-groep zijn ontwikkeld. Met de ontwikkeling van dit museum geven de partners een voorproefje van de toekomst van gedeelde toegang op afstand tot cultureel erfgoed door middel van de demonstratie van de baanbrekende applicatie MediaScape XR. Deze applicatie is een veelbelovende oplossing voor een virtueel bezoek aan een 3D-museum samen met andere bezoekers op afstand.
Culturele instellingen staan onder druk om hun collecties online toegankelijk te maken; dit project gaat een stap verder en biedt zeer meeslepende en interactieve ervaringen. De ervaring van een gezamenlijk virtueel museumbezoek biedt inzichten in hoe culturele instellingen de volgende stap kunnen zetten nadat het digitaliseringsproces van hun collectie is afgerond.



