De prijswinnende poster van Keskin richtte zich op een van de belangrijkste uitdagingen bij het gebruik van waterstof als brandstof in de transportsector: waar kun je het best de waterstoftankstations bouwen voor vrachtwagens en schepen? Omdat de vraag naar waterstof nog onduidelijk is en het gebruik ervan volop in ontwikkeling is, kun je lastig voorspellen op welke wegen en vaarwegen het meeste verkeer zal langskomen dat op waterstof rijdt.
Praktisch planningsinstrument
Om met deze onzekerheid om te gaan, ontwikkelt Keskin een multi-agent simulatiemodel dat de interacties tussen voertuigen, transportroutes en tankstations nabootst. Door verschillende scenario’s met uiteenlopende vraag naar waterstof door te rekenen, kan het model helpen bij het bepalen van effectieve strategieën voor de plaatsing en opschaling van tankinfrastructuur naarmate het waterstoftransport groeit. Het uiteindelijke doel is beleidsmakers een praktisch planningsinstrument te bieden voor de waterstoftransitie.
Groene waterstof
Dit onderzoek maakt deel uit van het HyUSE-project (Hydrogen technology development and assessment for accelerated use). Dit project richt zich op de toepassing van groene waterstof in energie-intensieve industrieën, mobiliteit en bebouwd gebied. Het doel is om het toekomstige energieverbruik te verminderen door het overschakelen op waterstof. Onderzoek hiernaar gebeurt in een consortium van industriële partners en onderzoeksinstellingen.
Met ruim €16 miljoen steun uit het Groeifondsprogramma GroenvermogenNL speelt HyUSE een belangrijke rol bij het bevorderen van de inzet van waterstof voor het reduceren van energieverbruik en het stimuleren van duurzaamheid in diverse sectoren.